| Fonalda, A fonal webáruház

Kötőkönyv - Horgolókönyv - Kezdők bibliája

Ez a két kötet a Minerva kiadó gondozásában jelent meg. Még a ”fekete – fehér korszakból” származnak, de ez mit sem ront a beltartamukon.

Mindkét kötet az alapokkal kezd, tehát bemutatják a kötéshez, ill. horgoláshoz szükséges eszközöket, majd az alapvető szemképzési technikákat. Ezután a fogyasztás, és szaporítás fajtái következnek. A kötőmintakönyv ezután olyan hasznos dolgokat ismertet, mint pl. hogy készítsünk gomblyukat, hogy alakítsuk ki a sarokrészt (kendőnél, takarónál), hogy készítsük el a hozzádolgozott szegélyt, mit kezdjünk a leszaladt szemekkel. A horgolómintakönyv az alapok után egy cikket szán a szabásmintára, ”Hogyan számítjuk ki a szabásminta és horgoláspróba alapján a szükséges fogyasztásokat” címmel. Mindkét könyv képekkel illusztrálja az egyes műveleteket. A kötőkönyv ”bevezető” fejezetét részletesebbnek találom, a kezdők számára nagyon hasznos dolgokat boncolgat.

Ezután mindkét könyvben a mintákkal teli fejezet következik. A minták tematikus bontásban szerepelnek a könyvekben. A kötős könyvben megtalálhatók a patentminták, és ezek változatai, domború minták, és szövetminták, bordás és csavart minták, áttört minták, és természetesen a norvégminták, írminták, és a több színű minták sem hiányozhatnak. A horgoló mintakönyvban szintén szerepelnek a szövethatású minták, csipkeminták, áttört minták, legyezőminták, és persze innen sem hiányozhatnak a többszínű minták. Emellett megismerkedhetünk a tuniszi horgolás alapjaival is. Ebben a kötetben egy egész fejezet foglalkozik a szegélyekkel és pikókkal, ami nagyon fontos lehet a munkánk lezárásában, illetve elkezdésében.

Mindkét könyv tartalmaz pár kész darabot képpel, és részletes leírással is. A könyvek a 80-as évek végén kerültek kiadásra, tehát ezek a darabok nem a legdivatosabbak, ettől függetlenül nagyon hasznosak, hiszen a technikai kivitelezésről hasznos tapasztalatokat szerezhetünk ezen minták által.

Mindkét könyv rengeteg mintát tartalmaz, a kezdőktől a haladókig mindenki megtalálhatja benne a számára megfelelőt.

A horgolókönyv 130 oldal, míg a kötőkönyv 160 oldal felett van, tehát a kötőkönyv az oldalszámot tekintve is több információt, több mintát tartalmaz, illetve bizonyos témakört részletesebben fejt ki.

Ez a két könyv szerintem nem hiányozhat a kézimunkázók polcáról, alapműnek tekinthetők. A kezdők számára hatalmas segítséget nyújthatnak ezek a könyvek, hiszen nagyon átfogóan ismertet meg bennünket ezzel a két technikával. A haladók számára pedig ismeretbővítés szempontjából lehet hasznos, hiszen olyan sok mintát mutat be, hogy még a gyakorlottak is biztosan fognak benne új mintát találni. Mindkét könyv képekkel illusztrálja a mintákat, tehát fekete fehér fotók ellenére is nagyon látványos, és élvezetes kötetek.

Ugyan friss kiadás már nincs belőlük, de használt könyvek piacán elérhető áron szerezhetők be ezek a könyvek. Szeretettel ajánlom mindenki figyelmébe őket, nagyon hasznos, és jól összeállított kötetek!

A képekre kattintva galéria nyílik!